Pražská burza s mírnými ztrátami
Index pražské burzy PX i přes pokračující růstové snahy v úvodu seance nakonec mírně korigoval a uzavřel na 934,05b. se ztrátou 0,14%.
Zvýšená ochota výběru tučných zisků byla patrná u Komerční banky. Přestože se v polovině seance přiblížila metě 950 Kč, nakonec končila slabší o 1,27% na 935 Kč. V červených číslech končila i Moneta (-0,73%) s posunem na 88,15 Kč a pojišťovna VIG (-1,02%) se závěrem na 497 Kč. Ze ztrátových emisí ještě zmiňme 1,16% pokles Pegasu na 766 Kč. Za slabých objemů oslabil též Unipetrol, a to o 1,69% na 180,20 Kč.
Na nových historických minimech 390 Kč pak končila i Kofola (-0,84%). Investoři marně čekají na povzbudivé zprávy od nováčka pražské burzy. Od úpisu v prosinci 2015 tak titul odepsal již bezmála 24%. Příčinu v nelikviditě emise nehledejme.
Po solidních výsledcích se dnes naopak dařilo mediální CETV (+3,8%), koketující s hladinou 60 Kč. O 1,6% se pak posunuly vzhůru akcie O2 ČR. Vedle povzbudivých kvartálních čísel investory potěšila i zpráva o zamýšleném postupném rozpouštění emisního ážia nad rámec vyplácené dividendy s potvrzeným výplatním poměrem mezi 90 – 110% čistého zisku. Díky silnému závěru uzavřela výš i rakouská Erste, a to o 0,66% na 780 Kč.
David Lamač, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Nové posunutí rekordů v USA
- Wall Street roste, už zase...
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek v záporu
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 22. květnu klesly o 3327 tis. barelů
- Pilulka oznámila záměr konat valnou hromadu mimo zasedání
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 22. květnu vzrostly o 92 mld. kubických stop
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
- Americké akcie na začátku obchodování nepatrně oslabují, výsledky zveřejnil Salesforce a další
- USA: Prodeje nových domů v dubnu meziměsíčně poklesly o 6,5 % při očekávání poklesu o 3,5 %
- Phreesia reportovala výsledky za 1Q nad očekávání




