GM skončil ve druhém kvartále se ztrátou
GM skončil ve druhém kvartále se ztrátou
Společnost General Motors Corp. reportovala ztrátu za druhý kvartál ve výši 3,2 mld. USD díky nákladům na vyplacení zaměstnanců a firma zveřejnila provozní zisk, který byl 4x vyšší než se očekávalo. Čistá ztráta dosáhla 5,62 USD na akcii, firma však vydělala 1,2 mld. USD z normálních provozních činností. Náklady spojené s vyplacením zaměstnanců a předčasných důchodů 34.000 zaměstnanců činily 3,7 mld. USD. Při vyloučení nákladů spojených na výplatu zaměstnanců, zisk dosáhl 55 centů na akcii.
Související odkazy
- Automobilka General Motors zveřejnila výsledky za 1Q a díky změně cel navýšila celoroční výhled
- Americké indexy na začátku obchodování klesají, pod tlakem jsou zejména technologické akcie
- Smíšený vývoj na Wall Street
- Americké akciové indexy jsou na začátku seance taženy dolů sektorem zdravotnictví
- General Motors reportovala za 4Q a zveřejnila roční výhled, očištěný zisk na akcii nad očekáváním
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




