Dolar dnes opět atakuje hranici 1,10 na páru se eurem
Pozitivní data z USA (PPI a Maloobchodní tržby) rozhýbaly trhy, večer má projev Janet Yellen na konferenci bostonského Fedu.
Úvodní slovo měl dnes na konferenci CEO pořádající pobočky Eric Rosengren. Ten zmínil možnost úpravy složení rozvahy Fedu kvůli dosažení růstu výnosů dluhopisů - zvýšení strmosti výnosové křivky. Věnoval se také relativně pomalému růstu HDP během posledních let a poklesu nezaměstnanosti. Záporný reálný výnos 10letých dluhopisů je podle něj důkazem slabé důvěry subjektů v budoucí vývoj a ne zrovna růžové vyhlídky ohledně globálního růstu.
Výnosová křivka USA (současná - zeleně, 3M - žlutě). Zdroj: Bloomberg.
Dnes v 19:00 našeho času bude mít projev i předsedkyně FOMC J. Yellenová. Zakončí tak relativně zajímavý, i když volatilní týden na půli října, před plným roběhnutím výsledkové sezony.
Příští týden nás čekají Inflační data (EMU, USA), čtvrteční zasedání ECB, průmyslová výroba, nebo projevy členů Fedu Fischera, Williamse či Dudleyho.
Dolar tento týden posiloval. Zastaví se na klíčové hranici 1,10 EURUSD? Zdroj: Bloomberg.
Filip Tvrdek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské akcie na nových rekordech
- Americké akcie solidně rostou
- Frankfurtská burza uzavírá seanci poklesem
- Německo: Běžný účet platební bilance dosáhl v červnu přebytku 18,6 mld. EUR
- Pražská burza stoupla na nový historický rekord
- Americké akcie posilují, reportovaly Cardinal Health, On Holding a Circle
- Švýcarská sportovní značka On holding reportovala za 2Q, tržby i jejich výhled jsou nad očekáváním
- Americké futures kontrakty posilují
- USA: Jádrová inflace v červenci dosáhla 3,1 % při očekávání 3,0 %
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (-0,98 %), měď (+0,7 %) a pšenice (-0,63 %)