Wall Street v červeném, drahé kovy ve výprodeji
Americké akciové indexy se po kladném otevření záhy přesunuly do záporného teritoria, když aktuálně oslabují cca o 0,5%.
Na trhy po předchozím optimismu a posunu na historická maxima doléhají obavy z blížícího se zvyšování úrokových sazeb ještě v tomto roce po posledních vyjádřeních představitelů Fedu podporujících tento krok. Ten je nyní očekáván s 61% pravděpodobností a v předvečer zahájení výsledkové sezóny (příští týden) tak investoři budou předně sledovat data z trhu práce (v pátek) hrající klíčovou roli při rozhodování měnového výboru. Vedle jestřábích komentářů členů Fedu na trhy doléhá odkrytí úvah představitelů ECB o možném zahájení snižování objemu nakupovaných dluhopisů o 10 mld. EUR / měsíc před ukončením programu kvantitativního uvolňování, které je v tuto chvíli cílované na březen 2017, byť ECB nevyloučila jeho možné prodloužení. Po zveřejnění informací své denní zisky ztratil americký dolar vůči euru a obchoduje se opět na hladině 1,12 EUR/USD.
Přestože za daného stavu se jeví spíše nepravděpodobné, že ECB za 6 měsíců utne měnový stimul, jestřábí poselství z obou stran Atlantiku spustilo výprodeje na „bezpečných přístavech“ - drahých kovech, státních dluhopisech i v dividendových sektorech. Zlato i stříbro propadají na předbrexitové hodnoty – zlato oslabuje o 3% na 1272 USD/oz, stříbro pak dokonce ztrácí 4,6% na 17,87 USD/oz. Výnos amerického dluhopisu se posunul z 1,61 na 1,68%, podobný pohyb vzhůru registrují i evropské bondy.
V rámci S&P500 logicky nejvíce ztrácí defenzivní odvětví s tučnou dividendou v čele s utilitami oslabující přes 2% a prodlužují klesající šňůru na 8 seancí s pohybem na 4 měsíční minima. Hluboko v červeném se ocitá i telekomunikační a realitní sektor. Těžaři drahých kovů pak figurují v přehledu nejvíce klesajících titulů. Naopak vyhlídky růstu sazeb nahrávají bankám, které se pohybují v kladných číslech (souhrnně +0,4%).
Ze zajímavých korporátních zpráv dnech zmiňme (překvapivé) představení špičkových smartfonů Pixel ze stáje internetového giganta Google (GOOG, GOOGL +0,2%) cílované na vlajkové lodě lídra trhu Apple (AAPL +0,5%). Blíží se souboj titánů?
| Index S&P 500 -0,54 % na 2149,43 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Finanční sektor | +0,4 % | Utility | -2,1 % |
| Informační technologie | -0,3 % | Reality | -1,8 % |
| Zdravotní péče | -0,3 % | Telekomunikace | -1,7 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Alaska Air Group (ALK) | +2,7 % | Newmont Mining Corp (NEM) | -8,5 % |
| Northern Trust Corp (NTRS) | +2,3 % | Dr Pepper Snapple Group (DPS) | -4,4 % |
| Bed Bath & Beyond (BBBY) | +2,3 % | AES Corp (AES) | -4,3 % |
| SunTrust Banks (STI) | +2,1 % | Freeport-McMoRan (FCX) | -3,7 % |
| Citizens Financial Group (CFG) | +2,1 % | Dollar Tree (DLTR) | -3,7 % |
David Lamač, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Alphabet koupí Intersect Power za 4,75 mld. USD
- Pozitivní nálada na Wall Street
- Wall Street v úvodu dnešního obchodování roste v čele s čipovými společnostmi po reportu Micronu
- Waymo chce v investičním kole získat přes 15 mld. USD při ocenění kolem 100 mld. USD.
- Interní prodej akcií ve SpaceX může výrazně zvýšit účetní čistý zisk společnosti Alphabet
Nejnovější:
- Wall Street končí s červenou nulou
- Index S&P 500 zatím +0,15%
- Vývoj komodit: drahé kovy rostou, ropa oslabuje
- Kladný open na amerických trzích
- Futures na americké indexy s minimálními změnami
- Zámořské akcie během zkrácené předvánoční seance posílily
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl




