Kofola oznámila akvizici společnosti Studenac
Kofola ČeskoSlovensko dnes oznámila koupi 100% podílu v chorvatské společnosti Studenac. Transakce by měla být dokončena do konce letošního roku. Podle tiskové zprávy Kofoly je Studenac tradiční značkou minerální vody.
Management Kofoly již v první polovině letošního roku avizoval, že má rozjednánu akvizici v Chorvatsku. Dnešní zpráva tak potvrzuje předchozí indikace. Podrobnější informace o výše uvedené transakci prozatím Kofola nezveřejnila.
Již na začátku loňského roku Kofola koupila slovinského výrobce minerálních vod Radenska, na konci loňského roku bylo oznámeno rozšíření spolupráce se společností PepsiCo, konkrétně výroba a distribuce produktů z portfolia PepsiCo na chorvatském trhu a dále na počátku letošního roku pak přišly menší akvizice v podobě chorvatských regionálních značek Nara, Inka a Vočko. Akvizici společnosti Studenac tak vnímáme jako další snahu Kofoly posílit svoji pozici v Adriatickém regionu.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Manažerské obchody: V dubnu byl aktivní management Coltu a Kofoly
- Kofola: konferenční hovor s managementem
- Kofola navrhuje meziročně stabilní dividendu ve výši 21 Kč, potvrzuje letošní výhled
- Kofola zítra zveřejní kompletní výsledky za rok 2025, sledován bude výhled či informace k dividendě
- Manažerské obchody: V březnu byl aktivní management Coltu a Kofoly
Nejnovější:
- Americké indexy na maximech
- Americké indexy se obchodují smíšeně
- Index Dax pod tlakem
- USA Index spotřebitelské důvery a Velkoobchodní zásoby
- Americké indexy rostou
- Zámořské futures indikují kladné otevření
- USA: Report z trhu práce – počet pracovních míst mimo zemědělství v únoru vzrostl o 115 tis.
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1762
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,79 %) zpět nad 80 USD/oz, zemní plyn (+1,01 %)
- Německý DAX ztrácí bezmála 1 %, Rheinmetall (-5,8 %) klesá na 2letá minima




