Společnost Unipetrol zveřejnila marže za srpen 2016
Společnost Unipetrol zveřejnila marže za srpen 2016. Petrochemické marže i v srpnu byly ve srovnání s předchozím rokem nižší, ale s předchozími roky jsou marže nadále na vysokých úrovních. Navíc od začátku roku vykazují pokračující stabilizaci, což signalizuje příznivé makroekonomické prostředí. Na druhé straně se výrazně snížily rafinérské marže.
Následující graf ukazuje vývoj rafinérské marže ve vybraných letech v jednotkách USD/barel. Marže meziročně klesla z 6,9 USD/barel na 1,0 USD/barel (meziměsíčně se marže snížila ze 1,3 USD/barel).
Druhý graf ukazuje vývoj kombinované petrochemické marže v jednotkách EUR/t. Petrochemické marže se meziročně snížily z 985 EUR/t na 854 EUR/t, zatímco v meziměsíčním srovnání se jednalo o růst o 9 EUR/t.
Zdroj: Unipetrol
Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy obchodují smíšeně
- Německé akcie na konci týdne stagnovaly, obranný sektor klesal
- Dividenda Erste Group Bank v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- Pražská burza roste, akcie CSG však klesly na minima od IPO (-7,47 %)
- USA: Průmyslové objednávky v únoru stagnovaly při očekávání poklesu o 0,2 %
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v dubnu podle předběžných dat klesla na 47,6 b.
- Americké indexy se obchodují smíšeně, akcie softwarových společností navazují na včerejší pokles
- Americké futures kontrakty se pohybují v blízkosti nuly s mírně růstovou tendencí
- Vývoj cen komodit: Měď (+2,12 %), pšenice (-0,74 %), zlato (-0,71 %)






