Wall Street v červeném, nervozita před Jackson Hole roste
Hlavní zahraniční indexy ztratily v předchozích dnech své růstové momentum. Před pátečním projevem šéfky FEDu v Jackson Hole se navíc u investorů začala projevovat nervozita. Bude její projev jestřábí či holubičí? Každopádně ve středu americké akcie trochu „upustily páru“. Sledovaný index SP500 zamířil pod 2180 bodů (-0,6%). Společně s rostoucím USD se nedařilo komoditám. Navíc ropa po větších než očekávaných zásobách propadla téměř -3% pod 47 USD. Zlato oslabovalo k -1%, celá řada jeho těžařů však inkasovala daleko horší ztráty (např. NEM -7%). Vybírání zisků postihlo také některé firmy z technologického sektoru. Např. Twitter propadl -2,4% na 18,25 USD. Lépe si vedly banky, akcie BAC posilovaly na 15,4 USD (+0,2%), bez ztráty se obchodovala Citigroup na 46,6 USD.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




