Harley-Davidson zaplatí 15 mil. USD za urovnání emisního sporu
Společnost Harley-Davidson, celosvětově známý výrobce motocyklů, oznámila, že se dohodla s americkými úřady na urovnání emisního sporu. Spor se týká 340 tis. motocyklů, do kterých bylo zakomponováno zařízení zvyšující výkon. Kvůli tomu však stouplo množství vypouštěných emisí nad limity povolené regulátorem. Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) závadu odhalila při běžné kontrole.
Společnost se v rámci dohody zavázala zaplatit pokutu 15 mil. USD a napravit stav u všech dosud neprodaných vozů. Dle mluvčí společnosti nebude mít urovnání sporu významnější dopad na finanční pozici společnosti.
Zdroj: The Wall Street Journal
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12
- Firemní výsledky pro tento týden: KARO Leather, Micron, FedEx, Carnival, Jefferies,..
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2




