Americké akcie rostou
Americké akcie těží prohlášení ECB, která oznámila další uvolnění pravidel svého programu nákupu aktiv (QE).
Centrální banka se tak snaží pomoci ekonomice překonat turbulence spojené s očekávaným odchodem Británie z EU. Hlavní akciové indexy na začátku druhé poloviny obchodování rostou o 1,0 – 1,2%.
Daří se spotřebitelskému sektoru (+1,9%), průmyslovým podnikům (+1,6%) nebo telekomunikacím (+1,4%). Z nákupní nálady nejméně těží energetické společnosti (+0,7%), zdravotnické firmy (+0,7%) a informační technologie (+0,7%).
V rámci indexu SP500 je nejúspěšnější výrobce cukrovinek Hershey (HSY +15,2%). Firma obdržela nabídku převzetí od potravinářského gigantu Mondelez. Nedaří se naopak ropné a plynařské Chesapeake Energy (CHK -3,8%).
Komoditní trhy se vyvíjejí smíšeně. Na jedné straně citelně posiluje sója (+3,7%), stříbro (+2,1%) a zemní plyn (+1,9%), na straně druhé výrazně oslabuje kukuřice (-2,5%) a ropa (-1,7%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Varování šéfů Wall Street spouští prodejní vlnu, technologie citelně oslabují
- Zpomalení růstu na Wall Street, technologičtí giganti oslabují kvůli nákladům na umělou inteligenci
- Americké akcie rostou v očekávání klíčových dat o inflaci
- Americké akcie otáčejí směr, banky a výnosy dluhopisů klesají
- V USA se vybírají zisky
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy nadále klesají
- DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
- Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
- USA: Index spotřebitelské důvěy University of Michigan v listopadu dle předběžných dat na 50,3 b.
- Smíšený vývoj na pražské burze, index PX +0,35 %
- Wall Street otevírá v červeném, výsledková sezóna pokračuje
- Gen Digital: Evercore ISI zvyšuje cílovou cenu z 35 USD na 37 USD se stávajícím doporučením
- Americké futures kontrakty ztrácí
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,47 %), stříbro (+0,96 %) a ropa (+0,93 %)




