Společnost Kofola oznámila odstoupení od akvizice WAD Group (+komentář analytika)
Společnost Kofola dnes v tiskové zprávě oznámila, že odstoupila od koupě společnosti WAD Group, která je 40% vlastníkem společnosti Water Holding. Kofola měla zájem o vstup do společnosti Water Holding jako minoritní vlastník, nicméně v současné době považuje podmínky potřebné ke schválení transakce kladené Protimonopolním úřadem Slovenské republiky jako složitě realizovatelné.
Právo koupit podíl ve Water Holding společnost Kofola postoupila české společnosti Snowblossom, která je součástí Skupiny R2G.
„Kofola avizovala akvizici 40% podílu ve slovenském producentovi minerálních vod Water Holding již na konci loňského roku v rámci svého vstupu na pražskou burzu. Akvizice byla s protistranou již tehdy v podstatě dojednána (byla uzavřena smlouva), jevila se tedy poměrně realisticky, když chybělo pouze schválení ze strany slovenského antimonopolního úřadu. Šetření úřadu se však nakonec stalo překážkou a Kofola od koupě podílu odstoupila. Prostřednictvím této akvizice si mohla Kofola více upevnit pozici na slovenském trhu minerální vod, jelikož Water Holding patří mezi přední producenty. Zprávu tak vnímáme negativně,“ říká analytik Fio banky Jan Raška.
Zdroj: Tisková zpráva společnosti Kofola
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Kofola koupila 100% podíl ve výrobci přírodní kosmetiky Nobilis Tilia (+komentář analytika)
- Manažerské obchody: V prosinci byl aktivní management Coltu, Kofoly, Footshopu a Monety
- Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
- Kofola: Komerční banka zvyšuje cílovou cenu z 402 Kč na 557 Kč při stálém doporučení „Koupit“
- Kofola: konferenční hovor s managementem
Nejnovější:
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 16. lednu vzrostly o 3602 tis. barelů
- Německé akcie ve čtvrtek přidaly více než 1 %, tahounem byl Volkswagen
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v lednu na 0 b. při očekávání 4 b.
- Abbott Laboratories zveřejnila organické tržby za 4Q, které zaostaly za odhady analytiků
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 16. lednu klesly o 120 mld. kubických stop
- Pražská burza pokračovala v růstu
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v listopadu meziročně vzrostl o 2,8 % v souladu s očekáváním
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v lednu podle předběžných dat na -12,4 b.
- USA: Osobní příjem v listopadu vzrostl o 0,3 %, osobní výdaje o 0,5 %
- Americké akcie v úvodu seance posilují, výsledky zveřejnily General Electric, Procter & Gamble,..




