Varšavská burza obchodovala smíšeně
Index WIG 30 uzavřel úvodní seanci tohoto týdne na úrovni 2 045 b. (-0,1 %).
Varšavská burza dokázala v odpoledních hodinách částečně zvrátit ranní poklesy a nakonec vstoupila do nového týdne červenou nulou. Polské banky dnes vládě představily vlastní plán na řešení situace ohledně hypoték denominovaných ve švýcarských francích. Náklady bank při jeho realizaci by dosáhly 2,7 mld. PLN.
Z jednotlivých titulů dnes výrazněji oslabovaly komoditních společností JSW (JSW, -7,8 %), KGHM (KGH, -1,6 %) a PGNiG (PGN, -2 %), chemička Grupa Azoty (ATT, -3,6 %) nebo softwarový vývojář CD Projekt (CDR, -4,2 %). Rostlo železniční PKP Cargo (PKP, +2,8 %), utility Polska Grupa Energet (PGE, +3 %) a Enea (ENA, +2,3 %) nebo softwarové Asseco (ACP, +1,4 %).
Zemědělský Kernel (KER, +0,9 %) dnes zveřejnil výsledky hospodaření za fiskální 3Q 2016. Čistý zisk společnosti meziročně vzrostl ze 7,2 mil. USD na 92,3 mil. USD. EBITDA společnosti klesla meziročně o 14 % na 98,9 mil. USD. Tržby stagnovaly na úrovni 607,5 mil. USD, když růst prodaných objemů vyvážil meziročně nižší ceny. Čistý dluh společnosti vzrostl o 37 % na 303 mil. USD. Objem prodaných obilovin vzrostl o 6 % na 1,4 mil. tun.
Index WIG 30 -0,1 % na 2044,91 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
PGE (PGE) | +2,9 % | Jastrzębska (JSW) | -7,8 % |
PKP Cargo (PKP) | +2,8 % | CD Projekt (CDR) | -4,2 % |
Enea (ENA) | +2,3 % | Grupa Azoty (ATT) | -3,6 % |
CCC (CCC) | +1,8 % | Globe Trade Centre (GTC) | -2,3 % |
Cyfrowy Polsat (CPS) | +1,7 % | PGNiG (PGN) | -2,0 % |
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké futures oslabují, dnes však zůstanou americké burzy zavřené kvůli Dni nezávislosti
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,54 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů
- Německo: Index PPI v květnu meziročně vzrostl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,65 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1769
- Frankfurt v úvodu oslabuje
- Pražská burza otevírá mírně nad nulou
- ČR: Maloobchodní tržby bez automobilů v květnu meziročně vzrostly o 5,3 % dle očekávání