Varšavská burza dnes ztrácí
Index WIG 30 se nachází na úrovni 2036 b. (-0,5 %). Polské banky dnes představí návrh na řešení situace ohledně švýcarských hypoték. Kernel zveřejnil výsledky hospodaření.
Polská burza dnes obchoduje nepatrně níže, když se vyčkává především na polské banky, které by dnes měly vládě představit vlastní plán na řešení situace ohledně hypoték denominovaných ve švýcarských francích.
Z jednotlivých společností dnes výrazněji oslabují komoditní společnosti JSW (JSW, -4,3 %), PGNiG (PGN, -2,4 %) a KGHM (KGH, -1,8 %). Roste železniční PKP Cargo (PKP, +1,7 %), utilita Polska Grupa Energet (PGE, +1,7 %) nebo ING Bank Slaski (ING, +1,3 %).
Zemědělský Kernel (KER, +0,6 %) dnes zveřejnil výsledky hospodaření za fiskální 3Q 2016. Čistý zisk společnosti meziročně vzrostl ze 7,2 mil. USD na 92,3 mil. USD. EBITDA společnosti klesla meziročně o 14 % na 98,9 mil. USD. Tržby stagnovaly na úrovni 607,5 mil. USD, když růst prodaných objemů vyvážil meziročně nižší ceny. Čistý dluh společnosti vzrostl o 37 % na 303 mil. USD. Objem prodaných obilovin vzrostl o 6 % na 1,4 mil. tun.
| Index WIG 30 -0,5 % na 2036,1 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| PKP Cargo (PKP) | +1,7 % | Jastrzębska (JSW) | -4,3 % |
| PGE (PGE) | +1,7 % | PGNiG (PGN) | -2,4 % |
| ING Bank Slaski (ING) | +1,3 % | Grupa Azoty (ATT) | -2,2 % |
| Cyfrowy Polsat (CPS) | +0,9 % | Globe Trade Centre (GTC) | -1,9 % |
| Kernel (KER) | +0,6 % | KGHM (KGH) | -1,8 % |
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy ztrácejí
- Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
- CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
- Pražská burza rostla
- USA: Podnikové zásoby v září vzrostly o 0,2 %
- Zámoří v úvodu obchodování mírně klesá
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v prosinci dle předběžných dat 51,8 b. při očekávání 52 b.
- Kraft Heinz mění generálního ředitele, od 1. ledna nastoupí bývalý CEO společnosti Kellanova
- PayPal požádal o bankovní licenci v USA (+pohled analytiků)
- Americké futures kontrakty mírně oslabují




