Pegas zveřejnil pozvánku na valnou hromadu, výplata dividendy bude 26. října 2016
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens na svých internetových stránkách zveřejnil pozvánku na valnou hromadu, program jednání a návrhy rozhodnutí valné hromady.
Valná hromada akcionářů společnosti Pegas Nonwovens se bude konat 15. června 2016 v Lucemburku. Valná hromada bude schvalovat představenstvem navrženou dividendu ve výši 1,25 EUR na akcii. Představenstvo dividendu navrhlo již v polovině letošního března při zveřejnění výsledků za 4Q 2015, není to tedy překvapivá zpráva. Očekáváme, že valná hromada navrženou dividendu v červnu schválí. Vzhledem k aktuální ceně akcie nabízí navržená dividenda cca 4,2% dividendový výnos.
V pozvánce na valnou hromadu dále společnost uvádí, že rozhodným dnem pro výplatu dividendy bude 14. říjen 2016 a datum výplaty bude 26. října 2016. Posledním dnem, kdy se akcie Pegasu budou na pražské burze obchodovat s nárokem na dividendu tak bude 12. říjen 2016.
Valná hromada bude dále projednávat udělení zmocnění představenstvu k nabývání vlastních akcií společnosti Pegas (neboli ke zpětnému odkupu akcií). Zmocnění by mělo být uděleno na dobu pěti let (počínaje dnem konání valné hromady) s tím, že může být odkoupeno maximálně 10 % z celkového počtu akcií společnosti Pegas (tj. maximálně 922 940 ks akcií). Udělení zmocnění představenstvu ke zpětnému odkupu není podle naše názoru překvapivá zpráva. Již v roce 2011 bylo toto pětileté zmocnění uděleno, představenstvo společnosti ho pak v loňském roce využilo, když v období od srpna 2015 do února 2016 realizovalo odkup 461 470 ks akcií, což odpovídalo pěti procentům celkového počtu akcií společnosti Pegas.
Jedná se tedy o očekávané prodloužení tohoto zmocnění na dalších pět let, představenstvu (managementu) Pegasu poskytuje v následujících pěti letech možnost investovat volné peněžní prostředky do vlastních akcií v případě absence zajímavých investičních příležitostí.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírají v zisku
- Americké indexy na rekordech
- Frankfurtská burza mírně vzrostla
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 5. září vzrostly o 71 mld. kubických stop při očekávání 68 mld.
- Pražská burza ve čtvrtek rostla, ČEZ opět pod 1300 Kč
- Wall Street otevírá po inflačních datech v kladném teritoriu
- Karo zveřejnilo pozvánku na valnou hromadu, na které se bude hlasovat o zpětném odkupu akcií
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 6. září na 263 tis.
- USA: CPI v srpnu meziročně vzrostl dle očekávání o 2,9 %