Pegas Nonwovens zvažuje změnit lokalitu pro stavbu nové výrobní linky (+komentář analytika)
Výrobce textilií Pegas Nonwovens loňského roku oznámil plán na výstavbu nové výrobní linky v Egyptě. Dnes v tiskové zprávě společnost oznámila, že zvažuje jinou lokalitu pro stavbu výrobní linky, a to v České republice. Konkrétně se jedná o nový skladovací objekt ve Znojmě.
Podle společnosti je změna lokality kvůli vývoji struktury poptávky a produktového portfolia. Rovněž se jedná o nutnost instalace speciálních dodatečných zařízení v rámci očekávané komercializace několika technických projektů.
Generální ředitel František Řezáč řekl, že by rozhodnutí představenstvo mělo učinit letos v červnu.
„Přestože společnost oznámila, že zvažuje pouze jinou lokalitu pro výstavbu nové výrobní linky s roční kapacitou cca 10 tisíc tun, tak dnešní zpráva podle našeho názoru vnáší do celé záležitosti určitou míru nejistoty a proto ji hodnotíme jako mírně negativní.
Prozatím však v našich výhledech s další výrobní linkou počítáme. Jinými slovy předpokládáme, že od roku 2017 by mohlo docházet k postupnému navyšování produkce. Pegas totiž ve své zprávě naznačil, že i přes zvažování obou variant (výstavba v Egyptě nebo ve Znojmě) se bude snažit o to, aby nedošlo k výraznějšímu časovému posunu ohledně výstavby nové linky. To indikuje, že případná nová linka by mohla začít vyrábět kolem poloviny roku 2017.
Úvahy o přesunu výstavby nové linky z Egypta do Znojma, konkrétně do tamního nového skladu (jenž by měl být dostavěn letos v srpnu) nejsou úplně překvapivé, když již letos v březnu (při zveřejnění výsledků za 4Q 2015) management informoval, že nový sklad může potenciálně pojmout až dvě menší výrobní linky, každá s roční kapacitou cca do 10ti tisíc tun.“ říká analytik Fio banky Jan Raška.
Zdroj: Tisková zpráva Pegas Nonwovens
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Eurozóna: Index CPI v červenci meziročně vzrostl o 2,9 % v souladu s předběžným odhadem
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,17 %), stříbro (-1,07 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,17
- Eurozóna: Běžný účet ECB v červnu v přebytku 35,1 mld. EUR
- SK Hynix oznámil plán zpětného odkupu akcií v hodnotě přibližně 29 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Frankfurtská burza v úvodu středečního obchodování kosmeticky roste
- Pražská burza v úvodu nepatrně posiluje, dnes svá pololetní čísla reportuje Photon Energy
- Akciový výhled
- Tržby OpenAI ve 2Q mezikvartálně vzrostly pouze o 18 %, výrazně pomaleji než Anthropicu
- Asijsko-pacifický region oslabuje v čele s propadem výrobců čipů




