Americké akcie pokračují v růstu
Americké akcie již třetí den korigují ztráty, které utrpěly během nedávných výprodejů.
Hlavní akciové indexy rostou o 1,6 – 2,1%. Daří se zejména sektorům, které při předchozích propadech nejvíce trpěly: energetickému (+2,8%) a informačním technologiím (+2,1%). Na cestě vzhůru je doprovází spotřebitelské firmy (+2,0%). Zaostávají naopak utility (-0,2%), telekomunikace (+0,4%) a zdravotnické firmy (+1,0%).
Z jednotlivých titul se nejlépe v rámci indexu SP500 daří těžební Freeport-McMoRan (FCX +14,4%). Největšímu obchodovanému těžaři mědi pomáhá vzhůru právě růst této komodity. Titul si za poslední tři dny připsal již více než 50%, což je jeho nejsilnější třídenní růst od uvedení na trh v roce 1995. Nedaří se naopak ropné a plynařské Devon Energy (DVN -5,6%). Firma dnes snížila o 75% vyplácenou dividendu.
Na komoditních trzích vládne zelená barva. Suverénem je znovu ropa (+6,3%), kterou s odstupem následuje zemní plyn (+2,5%). Daří se také kukuřici (+1,0%), pšenici (+1,0%) nebo již zmiňované mědi (+1,0%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Technologický sektor žene americké akcie vzhůru, dolar posiluje
- Zámořské trhy otevřely v zelených číslech: Technologické firmy táhnou trh vzhůru
- Výprodej na amerických trzích kvůli Fedu a clům
- Americké trhy pod tlakem: Trumpova kritika Fedu a obavy z oslabení dolaru
- Americké trhy zažívají volatilní seanci
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii