Pražská burza navázala na včerejší růst a slušně posílila, ČEZ (+2,85%) v hledáčku investorů
Index pražské burzy PX za průměrné aktivity zpevnil o solidních 1,09% a po 2týdenní „odmlce“ se posunul zpět nad hladinu 900b.
Dnešnímu růstu dominovaly energetické společnosti v čele s ČEZem, který za největšího denního objemu 229 mil. Kč posílil bezmála o 3% se závěrem na 393,3 Kč. Pozitivní vývoj německých utilit v posledních dnech spolu s růstovou korekcí na trhu s elektřinou vytváří „podhoubí“ pro možný posun akcií nad psychologickou metu 400 Kč v následujících dnech. Aktivita vytrvalého prodejce zeslábla a investoři lační po zajímavém dividendovém výnosu a stlačené ceně na mnohaletá minima projevují nákupní apetit.
Před zítřejšími výsledky se dařilo i Unipetrolu, který po růstu o 2,3% na 165,55 Kč uzavřel na nejvyšší hodnotě od září. I přes neplánovanou odstávku v petrochemii je očekáván report kladného čistého zisku za 4. čtvrtletí a dosažení tak rekordního hospodářského výsledku za loňský rok. Možná výplata dividendy tedy zůstává ve hře.
Zajímavým růstem prošly i akcie Komerční banky, které končily se ziskem 2,1% na 5056 Kč, nákupní apetit byl patrný též u tabákové spol. Philip Morris ČR registrující nová 4letá maxima se závěrem na 12180 Kč (+1,5%). Na chvostu se naopak ocitly menší emise Pegas (-2,4%) a mediální CETV (-2%).
David Lamač, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurtská burza následovala ostatní trhy a zakončuje středu v červeném
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Pražská burza klesala s napětím ve světě
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 3. červenci vzrostly o 2998 tis. barelů
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,1 %
- Wall Street oslabuje, cena ropy po Trumpových výrocích roste
- Americké futures kontrakty odepisují
- Vývoj cen komodit: Ropa (+4,51 %), stříbro (-3,85 %) a měď (-2,21 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,24
- CSG dokončila transfer technologie výroby střelného prachu do polské společnosti MESKO




