Německé akcie dnes spíše rostly, výjimkou Volkswagen
Index DAX dnes prošel relativně poklidným dnem, v jehož průběhu se nevystoupil z pásma +-1 %. Hlavní německý index nakonec uzavřel na úrovni 10 310 b. (+0,3 %).
Akcie automobilky Volkswagen (VOW3, -4 %) dnes oslabily po zprávě, že USA podaly na německý koncern civilní žalobu kvůli podvodům u emisních testů. Člen amerického federálního ministerstva spravedlnosti sdělil, že tato žaloba by německý koncern mohla stát až 80 miliard dolarů. Dle předchozích zkušeností však lze očekávat, že tato částka bude nakonec výrazně nižší. Ministerstvo výše zmíněnou žalobu vypracovalo ve spolupráci s agenturou EPA (Americká agentura pro ochranu životního prostředí) a podalo ji u soudu v Detroitu. Ministerstvo zároveň zvažuje podat žalobu i u trestního soudu.
Z ostatních firemních zpráv za zmínku stojí především několik změn v cílových cenách. Analytici Goldman Sachs dnes snížili cílovou cenu společnosti Siemens (SIE, +0,6 %) na 84 EUR z předchozích 96 EUR. Banka J.P.Morgan potom přistoupila úpravě cílových cen zdravotnických společností, když snížila cílovou cenu společnosti Bayer (BAYN, +0,2 %) na 125 EUR ze 145 EUR. V případě akcií společnosti Fresenius Medical Care (FME, +5,9 %) banka zvýšila cílovou cenu na 101,2 EUR z předchozích 68,7 EUR.
Index DAX +0,26 % na 10310,1 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Fresenius Medical Care (FME) | +5,9 % | Volkswagen (VOW3) | -4,0 % |
Lufthansa (LHA) | +3,1 % | K+S (SDF) | -1,3 % |
RWE (RWE) | +2,1 % | Infineon Technologies (IFX) | -1,2 % |
Merck (MRK) | +1,7 % | BASF (BAS) | -0,6 % |
Deutsche Bank (DBK) | +1,6 % | BMW (BMW) | -0,5 % |
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty před otevřením trhu posilují, Dow Jones futures +0,3 %
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,15 %), kukuřice (+0,95 %), ropa (+0,75 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,09, dolar oslabuje o 0,27 %
- Nike ve 4Q doručil tržby nad očekávání, optimismus ohledně obratu roste díky pozitivnímu výhledu
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle konečných dat na -15,3 b. v souladu s očekáváním
- VIG: Kepler Chevreux zvyšuje cílovou cenu akcií z 34,5 EUR na 48 EUR při stálém doporučení „buy“
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,47 %), stříbro (-1,73 %) a zlato (-1,56 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,74
- Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje
- Německá burza otevírá páteční seanci v zeleném