Polský PKN Orlen má nového šéfa, stal se jím bývalý ministr financí Wojciech Jasiński
Dozorčí rada polským státem kontrolované společnosti PKN Orlen do čela společnosti dosadila bývalého ministra financí a poslance Wojciecha Jasińskiho za vládní Právo a Spravedlnost.
Sedmašedesátiletý Wojciech Jasiński působil v letech 2006 a 2007 na postu ministra financí, zkušenosti s řízením velkých firem nemá. Henryk Kowalczyk, poradce polské premiérky Beaty Szydlo, uvedl, že Jasiński bude velmi dobrým šéfem Orlenu, pokud si dobře vybere svůj tým.
Řada polských společností a státních institucí zaznamenala personální změny vedení po nedávných parlamentních volbách. Dosavadní ředitel, Jacek Krawiec, odchází po sedmi letech vedení PKN Orlenu. Během této doby se tržní kapitalizace téměř zdvojnásobila a dosáhla 27,3 mld. PLN.
Akcie společnosti PKN Orlen (PKN) aktuálně rostou o 2,8 % na 65,64 PLN.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- FED ponechal sazby beze změny
- Trhy v USA posilují, pozornost se upíná k Blízkému východu a Fedu
- Dividenda Kofoly ČeskoSlovensko v roce 2025 a příštím roce (+komentář analytika)
- Frankfurtská burza dnes oslabila
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 13. červnu vzrostly o 95 mld. kubických stop při očekávání 97 mld.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 13. červnu poklesly o 11 473 tis. barelů
- Pražská burza prohlubuje poklesy
- S&P 500 po otevření trhu posiluje
- MFČR zveřejnilo zprávu o vývoji finančního trhu v roce 2024
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 14. červnu na 245 tis. v souladu s očekáváním