Americké trhy zkorigovaly úvodní propad a mírně posilují
I přes citelné ztráty v úvodu seance, když širší index S&P500 oslabil k hladině 2070 bodů, se trhy vrací k růstu. DJIA i S&P500 nyní shodně posilují o 0,2%, do zeleného teritoria se snaží probojovat i technologický Nasdaq, jenž zaostává díky ztrátám „těžkých vah“ Alphabet (GOOG/GOOGL -1%), Facebook (FB -0,9%) či Intel (INTC -0,5%).
Trh tak setřásá pokračující geopolitické napětí (dnes incident Rusko / Turecko - zde) a obrací se k příznivým americkým makrodatům, a to k revizi HDP za 3Q směrem vzůru v souladu s očekáváním (zde) a k růstu cen nemovitostí nad odhady trhu (zde). Investoři tak získávají důvěru, že blížící se zahájení růstu úrokových sazeb nebude mít vážnější dopad na americkou ekonomiku. Start utahování měnové politiky je nyní očekáván se 74% pravděpodobností. Ta v posledních týdnech stoupla především díky silným říjnovým datům z trhu práce (zde).
V rámci S&P500 dnes zažívá rally energetický sektor (+2,4%) a to díky obratu na trhu s ropou, když americká WTI aktuálně posiluje o 2,8% na bezmála 43 USD / barel. Solidní růst zaznamenává i segment základních materiálů (+0,9%), relativně nejhůře si naopak vedou elektrárenské společnosti (souhrnně -0,4%) a finanční sektor (-0,3%).
Z jednotlivých společností vypíchněme 7% posun vzhůru producenta čipů Analog Devices (ADI) i maloobchodního řetězce Dollar Tree (DLTR) po lepších než očekávaných výsledcích. Podobně si vede i výrobce kávovarů a prémiových káv Keurig Green Mountain (GMCR) po příznivém analytickém komentáři v návaznosti na nedávné výsledky (zde). Nejhůře si v rámci indexu pak vedou akcie prodejce dentálních potřeb Patterson Companies (PDCO -6%), u něhož kvartální čísla zklamala.
Po skončení obchodování reportuje výsledky za fiskální 4.čtvrtletí přední technologická společnost Hewlett-Packard, resp. obě entity – HP (HPQ +3,3%) i nedávno vyčleněná spol. Hewlett Packard Enterprise (HPE +0,4%).
David Lamač, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Waymo plánuje spustit službu robotaxi v Dallasu ve spolupráci se společností Avis Budget Group
- Akcie v zámoří rostou, reportovaly Intel, Charter Communications a Deckers Outdoor
- Intel ve 2Q překonal očekávání na tržbách, marže však zaostaly
- Alphabet reportoval solidní výsledky, konglomerát plánuje ještě více investovat do infrastruktury
- Hlavní americké akciové indexy rostou do 0,5 %, výsledky zveřejnily Verizon a Domino’s Pizza
Nejnovější:
- USA uzavírá se ziskem
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza dnes ztrácela
- Pražská burza v závěru týdne mírně klesla
- S&P 500 posiluje, reportovaly Monster, Gen Digital, Take Two, Trade Desk, Block a další
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Monster Beverage ve 2Q překonal odhady analytiků, v červenci zaznamenal více než 20% růst tržeb
- Vývoj cen komodit: Měď +0,69 % na 4,429 USD za libru
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,45
- Take-Two v 1Q oznámila čisté objednávky nad očekáváním