Výrobce šperků Tiffany oznámil ve 3Q slabší výsledky, než očekávali analytici
Světoznámý výrobce šperků Tiffany (TIF) dnes před otevřením trhů oznámil výsledky za 3Q fiskálního roku 2016, které byly pod očekáváním analytiků. Společnost rovněž oznámila slabší výhled zisku na letošní rok, když má negativně výsledky ovlivnit silnější dolar a horší ekonomické podmínky.
Tiffany (TIF) | ||||
---|---|---|---|---|
3Q 2016 | Konsensus 3Q 2016* | 3Q 2015 | ||
Tržby (mld. USD) | 938,2 | 971,3 | 967,7 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,70 | 0,75 | 0,76 |
*průměrný odhad analytiků oslovených agenturou Bloomberg
Pro prodejce jako Tiffany je vývoj amerického dolaru významným faktorem ovlivňující výsledky společnosti. Silnější dolar snižuje hodnotu tržeb generovaných v zahraničí při převodu do dolaru. Společnost rovněž očekává nižší prodeje v USA, protože zahraniční turisti tvoří podstatnou část zákazníků a pro ně bude v USA dražší nakupovat.
Tiffany očekává, že zisk na akcii se letos sníží o 5-10 %, zatímco posledně společnost očekávala pokles o 5 %.
Silnější dolar není jediným negativním faktorem, protože i očištěné tržby o tento efekt byly slabší než očekávání analytiků.. Tzv. porovnatelné tržby se v Americe snížily o 6 %, v Evropě vzrostly o 6 % a v Asii se zvýšily o 2 %. Analytici v Americe očekávali pokles o 2 %, v Evropě růst o 8,5 % a v Asii zvýšení o 6 %.
Akcie v předobchodní fázi oslabují o 3,66 % na 73,75 dolaru. Tržní kapitalizace společnosti činí 9,7 mld. dolarů.
Zdroj: Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo se zisky
- Wall Street opět září
- Index DAX v pátek posílil
- Boeing je údajně blízko dohodě s ministerstvem spravedlnosti v případu pádu dvou letadel
- Komerční banka: JPMorgan snižuje cílovou cenu z 970 Kč na 950 Kč se stávajícím doporučením
- Americké indexy otevírají páteční seanci v zeleném, výsledky reportoval Applied Materials
- Pražská burza v pátek rostla
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v květnu dle předběžných dat 50,8 b.
- Applied Materials reportovaly výsledky za 2Q, výhled na 3Q trhy nenadchl
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,17 %), zlato (-1,36 %) a pšenice (-1,22 %)