Americké akciové trhy rozšiřují své týdenní zisky
Americké akciové indexy v závěrečné obchodní seanci tohoto týdne posilují a mají tak dobře našlápnuto k vykázání nejlepší týdenní výkonnosti za poslední rok. Široký index S&P aktuálně posiluje o půl procentního bodu a dosahuje úrovně 2 091 b. Technologický index Nasdaq zpevňuje o 0,63 % a index Dow Jones si připisuje 0,6 %.
V rámci jednotlivých sektorů se dnes nejvíce daří informačním technologiím (+0,9 %) a sektoru zdravotní péče (+ 0,82 %).
Výrobce sportovního oblečení Nike (NKE) oznámil plán na zpětný odkup akcií v souhrnné výši 12 mld. USD, zvýšení čtvrtletní dividendy z 0,28 USD na 0,32 USD a split akcií v poměru 2:1. Akcie Nike reagují posunem o 5 % na svá historická maxima při 132 USD/akcii.
Po akvizičních námluvách ze strany farmaceutické společnosti Pfizer (PFE) se daří rovněž společnosti Allergan (+3,2 %). Mezi nejhůře performující akcie dnešního dne se naopak řadí akcie společnosti Chesapeake Energy, které ztrácí 4,5 % a obchodují se při úrovních (5,1 USD/akcii), na kterých byly viděny naposledy před více než 10 lety.
Na komoditním trhu se nedaří zemnímu plynu (-5 %). Posilující americký dolar (USD/EUR +0,8 %) nesvědčí ani zlatu (-0,4 %).
Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské akcie nakonec smíšeně
- FED ponechal sazby beze změny
- Trhy v USA posilují, pozornost se upíná k Blízkému východu a Fedu
- Dividenda Kofoly ČeskoSlovensko v roce 2025 a příštím roce (+komentář analytika)
- Frankfurtská burza dnes oslabila
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 13. červnu vzrostly o 95 mld. kubických stop při očekávání 97 mld.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 13. červnu poklesly o 11 473 tis. barelů
- Pražská burza prohlubuje poklesy
- S&P 500 po otevření trhu posiluje
- MFČR zveřejnilo zprávu o vývoji finančního trhu v roce 2024