Společnost MasterCard očekává dvouciferný růst objemu platebních transakcí v Číně
Globální provozovatel plateb MasterCard (MA) očekává dvouciferný roční růst v Číně v objemu transakcí kreditní kartou. Pozitivně se do růstu má projevit pokračující růst v sektoru nákupů elektronickou formou.
Čína plánuje otevřít vlastní trh platebních transakcí zahraničním společnostem jako MasterCard. V současné době MasterCard provozuje aktivity převážně v oblasti přeshraničních transakcí, když cizinci navštíví Čínu nebo držitelé čínských karet vycestují do zahraničí. Čínský trh je ovládán státní společností China UnionPay. S otevřením čínského trhu by mohlo dojít k významné změně.
MasterCard již nyní provádí miliony transakcí pro společnost Alibaba (BABA) a čínskou online platební službu Tenpay v oblasti přeshraničních transakcí.
Zdroj: Reuters
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- DAX na začátku týdne uzavírá s poklesem
- Pražská burza v úvodu týdne mírně v plusu
- Americké akcie v úvodu obchodování oscilují kolem nuly, Micron navýšil výhled na 4Q
- Americké futures nepatrně posilují
- Výrobce paměťových čipů Micron zvýšil výhled pro 4Q
- Vývoj cen komodit: Zlato (-2,49 %), stříbro (-1,91 %), zemní plyn (-1,44 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,05
- Erste: Michaela Bauer povede od března 2026 Slovenskou sporiteľňu
- Firemní výsledky pro tento týden: Cisco, Applied Materials, E.ON, Alibaba, Tencent, JD.com,..
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,51 %), zlato (-2,21 %), stříbro (-1,52 %)