Allergan výsledky za 3Q překonal odhady analytiků, klíčovým produktům se však příliš nedařilo
Farmaceutická společnost Allergan dnes před otevřením trhů zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2015.
Výsledky společnosti Allergan za 3Q 2015 | ||||
---|---|---|---|---|
3Q 2015 | Konsensus 3Q 2015* | 3Q 2014 | ||
Tržby (mld. USD) | 4,09 | 4,03 | 3,65 | |
Čistý zisk (mld. USD) | 1,45 | 1,32 | 0,85 | |
Čistý zisk na akcii (EPS, USD/a) | 3,48 | 3,18 | 3,19 |
*průměr z odhadů dle agentury Bloomberg
Allergan dokázal překonat odhady analytiků i přes slabší výsledky hlavních léků, když tržby za všechny 3 nejvýznamnější léky zaostaly za odhady analytiků. Nejvýznamnější produkt společnosti - neurologický Botox, který se používá pro léčbu svalové hyperaktivity, generoval tržby ve výši 604,5 mil. USD a zaostal tak za konsensem 624,2 mil. USD. Botox se ve formě injekcí využívá i v kosmetice, kde paralýzou některých obličejových svalů zabraňuje tvorbě vrásek. Druhý nejvýznamnější lék dle tržeb, oční Restasis, přinesl společnosti na tržbách 328,8 mil. USD, zatímco odhady počítaly s hodnotou 337,8 mil. USD. Za odhady analytiků zaostal i přípravek na léčbu Alzheimerovy choroby Namenda, která přinesla na tržbách 269,4 mil. USD (analytici v průměru očekávali 328,8 mil. USD).
Na americkém trhu byly z hlediska zaměření i nadále nejvýznamnější produkty na léčbu centrálního nervového systému, která společnosti přinesly 657,9 mil. USD (před rokem 554,6 mil. USD). Sérií akvizic si společnost výrazně řekla o své místo na trhu s očními produkty, které v uplynulém kvartále přinesly 539,9 mil. USD na tržbách. Významný byl i sektor gastroenterologie (léčba onemocnění trávicího traktu), který přinesl tržby 398,6 mil. USD (před rokem 327 mil USD).
Allergan, který má sídlo v Irsku, se v současné době nachází v hledáčku farmaceutického gigantu Pfizer. Pokud se obě společnosti na podmínkách akvizice dohodnou, bude se pravděpodobně jednat o největší transakci všech dob ve zdravotnickém sektoru.
Akcie společnosti Allergan (AGN) se aktuálně obchodují za 306 USD (-1 %).
Zdroj: Bloomberg, Allergan
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii