Německé akcie zakončily převážně poklesem; Lufthansa -8,4 %, Deutsche Bank -6,9
Německá burza dnes zaznamenala mírný pokles, když index DAX zakončil o 0,3 %. Přibližně úroveň 10800 se zdá na indexu jako „kotva“, protože poslední 4 dny se index k této hodnotě vrací. Euro dnes vůči dolaru převážně posilovalo, ale spíše korigovalo včerejší oslabení, když trh interpretoval zápis FOMC centrální banky FED jako jestřábí, tedy pro zvýšení úrokových sazeb.
Zítra bude Bank of Japan rozhodovat o změně monetární politiky. Část trhu očekává, že se BOJ rozhodne k navýšení dluhopisů nebo akcií, což je spojeno s oslabením japonského jenu, který dnes celý den oslabuje. Na druhé straně někteří poradci BOJ řekli, že není potřeba rozšiřovat kvantitativní uvolňování.
V rámci indexu DAX se nejhůře dařilo akciím aerolinek Lufthansa (LHA), které odepsaly 8,4 % po výsledcích za 3Q. Výsledky představila i Deutsche Bank (DBK), která ztratila 6,9 %. Nedařilo se ani energetickému sektoru, když RWE (RWE) oslabilo o 4,6 %. Výrobce hnojiv K+S (SDF) zakončil níže o 4,8 %. Deutsche Post (DPW; -2,2 %) snížila po druhý výhled zisku.
Na druhé straně se dařilo farmaceutickému sektoru v čele se společností Fresenius Medical Care (FME; +2,3 %) a Bayer (BAYN; +2,1 %), který oznámil výsledky za 3Q.
| Index DAX -0,3 % na 10800,84 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Fres. Med. Care (FME) | +2,3 % | Lufthansa (LHA) | -8,4 % |
| Bayer (BAYN) | +2,1 % | Deutsche Bank (DBK) | -6,9 % |
| Beiersdorf (BEI) | +1,2 % | K+S (SDF) | -4,8 % |
| Merck (MRK) | +1,1 % | RWE (RWE) | -4,6 % |
| Fresenius (FRE) | +1,0 % | Infineon Technologies (IFX) | -4,3 % |
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří končí v červeném ve většině sektorů
- Americké indexy již třetí den v záporu
- Frankfurtská burza zakončila seanci růstem
- Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
- Fillamentum zveřejnilo předběžné výsledky za 2025 a výhled na 2026
- USA: Pokračující prodeje domů v dubnu meziměsíčně vzrostly o 1,4 %
- Wall Street otevírá v červených číslech, v růstu pokračuje software
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
- Americké futures kontrakty oslabují
- Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025




