Akcie společnosti LabCorp po výsledcích posilují téměř o 5 %
Společnost Laboratory Corp. of America Holdings, přední americký provozovatel klinických laboratoří, dnes reportovala výsledky za 3Q 2015.
| Výsledky společnosti LabCorp za 3Q 2015 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 3Q 2015 | Konsensus 3Q 2015* | 3Q 2014 | ||
| Výnosy (mld. USD) | 2,27 | 2,25 | 1,55 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | 213 | 211 | 144 | |
| Čistý zisk na akcii (EPS, USD/a) | 2,07 | 2,06 | 1,8 | |
*průměr z odhadů dle agentury Bloomberg
Tržby společnosti vzrostly meziročně o 46 % na 2,27 mld. USD, z toho však 647 mil. USD tvořila akvizice společnosti Covance. Organický růst tedy tvořil 71,1 mil. USD (+4,6 %). Akvizice společnosti Covance se výraznou měrou podílela i na růstu provozního zisku o 65 mil. USD na 307 mil. USD.
Společnost v uplynulém kvartále dosáhla provozního cash flow 288 mil. USD (ve 3Q 2015 pouze 176 mil. USD). Tento nárůst byl kromě lepších výsledků dán také akvizicí společnosti Covance. Výdaje na investice do nových projektů vzrostly meziročně o 15 mil. USD na 67,8 mil. USD, což společně s výše zmíněnými hodnotami provozního CF vyústilo ve volné cash flow 220 mil. USD.
CEO společnosti David P. King vyjádřil velkou spokojenost s výsledky za uplynulý kvartál ve kterém LabCorp diagnostika pokračovala v silném organickém růstu. Dařilo se i integraci Covance do fungování společnosti.
Společnost dnes také zpřesnila výhled čistého zisku pro letošní rok ze 7,75-8 USD na 7,8-7,95 USD.
Akcie společnosti LabCorp (LH) po dnešních výsledcích rostou na 117,4 USD (+4,9 %). Tržní kapitalizace společnosti atakuje 12 mld. USD.
Zdroj: Bloomberg, LabCorp
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy uzavírají kladně
- Americké indexy posilují
- Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
- Carnival Corp. reportovala za 4Q, očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl a předčil očekávání
- Frankfurtská burza na konci týdne mírně posílila
- Colt CZ: Německá armáda si vybrala pistoli České zbrojovky
- Pražská burza plošně rostla
- Paychex, poskytovatel mzdových a HR služeb, reportoval výsledky za 2Q dle očekávání
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v prosinci podle konečných dat na 52,9 b.
- USA: Prodeje existujících domů v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % při očekávání růstu o 1,2 %




