Unipetrol postaví novou polyetylenovou jednotku
Unipetrol a italská společnost Technip dnes podepsaly smlouvu o výstavbě nové polyetylenové jednotky (PE3) v Chemparku Záluží. Celkové investiční výdaje na projekt budou činit přibližně 8,5 mld. Kč, bude se tak jednat o největší investici v historii českého petrochemického průmyslu. Celková hodnota dnes podepsané smlouvy je 5,76 mld. Kč (213 mil. EUR).
Nová jednotka bude disponovat výrobní kapacitou 270kt za rok a nahradí jednotku PE1. V provozu i nadále zůstane jednotka PE2 s kapacitou 200kt za rok.
Konec výstavby je naplánován na první čtvrtletí 2018, přičemž nová jednotka by měla být uvedena do provozu v polovině roku 2018.
Akcie společnosti Unipetrol se aktuálně obchodují za 162 Kč (-0,3 %).
Zdroj: Unipetrol, Reuters
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Očekávané události: PPI (Německo), peněžní zásoba M3 (eurozóna) a spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila potřetí v řadě
- V Praze nízká aktivita, index prakticky beze změny
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,57 %), ropa (+1,14 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,81
- Eurozóna: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 3 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,53 %), měď (-0,99 %), ropa (+0,84 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,63
- Frankfurtská burza zahajuje obchodní seanci poklesem
- Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně posiluje