Americká burza umazává úvodní ztráty
Americké indexy v úvodu seance ztrácely až 1,5 %, nyní umazávají své ztráty. Index S&P se tak po úvodním propadu opět vrací nad 200denní průměr. Za poklesem lze hledat Čínu, jak spekulace ohledně zpomalení jejího ekonomického růstu, tak i pokračující devalvaci jüanu centrální bankou.
Index Dow Jones Industrial Average -0,63 % na 17294,01 b.
Index S&P 500 -0,33 % na 2077,11 b.
Index Nasdaq Composite -0,3 % na 5021,538 b.
Nejvýrazněji z indexu S&P 500 oslabuje finanční sektor (-1,43 %), lépe na tom nejsou ani telekomunikace (-1,41 %), Naopak posilují energetické společnosti (+1,11 %) a utility (+1,15 %), v zeleném je ještě IT sektor (+0,25 %).
Po výsledcích Alibaby ztrácí i Yahoo
Oslabení jüanu si vedle německých automobilek vybírá své oběti i na dalších trzích, např. mezi společnostmi vyrábějícími luxusní zboží. Coach (COH) tak ztrácí 4,47 %. Výrazněji ztrácí pouze Yahoo (YHOO; -4,5 %), za jehož poklesem můžeme také hledat Čínu – společnost Alibaba (BABA; -5,83 %), ve které americká společnost stále drží podíl. Čínská společnost, jejíž akcie se obchodují nejníže od zářijového IPO, zveřejnila výsledky za 1Q. Tržby Alibaby dosáhly 2,25 mld. jüanů (očekávání 20,94 mld. jüanů), naopak očištěný zisk na akcii ve výši 3,68 CNY překonal očekávání 3,6 CNY. Za odhady však zaostal celkový objem transakcí (GMV), jehož růst oproti minulému kavrtálu zpomalil z 40 % na 34 % a zaostal za 38% očekáváním.
Dodavatel bankovních technologií Fidelity National díky akvizici rozšiřuje působení
Na čelních příčkách dnešního žebříčku se nacházejí akcie dodavatele bankovních technologií Fidelity National (FIS; +7,59 %), který koupí SunGard Data Systems za 9,1 mld. USD. Společnost tak rozšíří své působení i na oblast kapitálových trhů a správy majetku.
Producent hnojiv prodá podíl v dceřiné společnosti největšímu americkému zemědělskému družstvu
Daří se také akciím producenta hnojiv CF Industries (CF; +8,21 %), který oznámil dohodu s největším americkým zemědělským družstvem CHS. To koupí podíl v dceřiné společnosti CF Industries za 2,8 mld. USD, čímž si zajistí dodávku až 1,7 mil. tun hnojiva ročně.
Ropa po zásobách roste, kukuřice po překvapivém zvýšení předpovědi úrody ztrácí
Ropa po zásobách roste o 1,09 %, naopak kukuřice ztrácí po nečekaném zvýšení předpovědi úrody americkým ministerstvem pro zemědělství. Aktuálně svou ztrátu stahuje na 4,58 %.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




