Pražská burza sestoupila ze 4letých maxim
Index pražské burzy PXTR dnes odepsal 0,4% za přispění rakouských emisí a ČEZu. Po předchozím růstu registrovaly výběr zisků akcie Erste Bank, které ztratily 0,8% se závěrem na 745,50 Kč. Mírně oslabily i akcie pojišťovny VIG (-0,3%).
Metě 600 Kč se opět vzdálily akcie ČEZu, které se ztrátou 1,2% zavíraly těsně nad hladinou 590 Kč. Nutno podotknout, že ceny kontraktů el. energie pro nadcházející roky po krátkém „rally“ opět zamířily k jihu a aktuálně atakují mnohaletá minima (30,55 EUR / MWh pro r. 2017). Výsledky hospodaření společnost reportuje v úterý 11.8.
Před zítřejšími výsledky se posunula o 0,55% Komerční banka, která tím uzavřela na 5624 Kč při největším denním objemu 141 mil. Kč. Mírný zisk si připsaly i O2 ČR a Philip Morris (+0,3%). Dařilo se i Unipetrolu, který zastavil 5denní pokles a uzavřel o 0,5% výš na 184,20 Kč. Zveřejněné solidní marže za červenec (blíže viz zde) reflektují pokračující příznivé prostředí u rafinace i v petrochemii.
David Lamač, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel v červených číslech
- Zámořské indexy oslabují
- Frankfurtská burza otevřela týden mírným růstem
- Pražská burza rostla
- USA: Index realitního trhu NAHB v prosinci na 39 b. podle očekávání
- Americké akcie v úvodu smíšeně, ServiceNow údajně vede pokročilá jednání o akvizici Armis
- Americké futures kontrakty posilují
- USA: Newyorský výrobní index v prosinci na -3,9 b. při očekávání 10 b.
- Interní prodej akcií ve SpaceX může výrazně zvýšit účetní čistý zisk společnosti Alphabet
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,99 %), měď (+1,33 %), zlato (+1,21 %)




