Německé akcie pokračovaly v poklesu
Index DAX odevzdal 0,72 % na 11520,67 b.
Nejvýraznější zisky si připsala aerolinka Lufthansa (LHA; +0,75 %) díky poklesu cen ropy. Dařilo se také pojišťovně Allianz (ALV; +0,59 %) po zvýšení doporučení na „buy“ z „hold“ s cílovou cenou 150 EUR od Bankhaus Metzler.
Naopak akcie výrobce polovodičů Infineon Technologies (IFX; -6,34 %) zaznamenaly prudký propad spolu s dalšími společnostmi v sektoru po nižším než očekávaném počtu telefonů dodaných společností Apple ve 2Q.
Akcie společnosti K+S (SDF) odepsaly 2,74 % poté, co se němečtí komunální politici vyslovili proti akceptaci nabídky od kanadské společnosti Potash Group, ačkoliv nemají možnost zablokovat žádnou podporu. CEO společnosti K+S by si od kanadské společnosti představoval nabídku kolem 50 EUR za akcii.
Chemický koncern BASF (BAS; -1,94 %) se chystá v druhé polovoině příštího roku oddělit veškeré části společnosti zabývající se vývojem pigmentů do jednotné a samostatné právní osoby. Tento krok by časem mohl vést k prodeji této jednotky. V v roce 2014 koncern prodal barviva za 1 mld. EUR, na jejižch trhu má vedoucí pozici a je jejich největším dodavatelem pro automobilový průmysl a druhým největším dodavatelem pro výrobce dekorativních barev podle Baader-Helvea Bank. Objemy na trhu s pigmenty však nadále zůstávají pod úrovní z roku 2009.
Nedařilo se ani chemické společnosti Lanxess (LXS; -2,26 %).
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza otevírá v mírně zeleném, reportoval Rheinmetall, Telekom a další
- Frankfurtská burza uzavřela úterý růstem
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování mírně posiluje, pokračuje výsledková sezóna
- Frankfurtská burza zahajuje den mírným poklesem, výsledková sezóna je v plném proudu
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportovaly Deutsche Bank a MTU Aero Engines
Nejnovější:
- Index S&P 500 klesl popáté v řadě
- Wall Street v poklesech
- Frankfurtská burza uzavřela ve čtvrtek v kosmetickém zisku
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 15. srpnu vzrostly o 13 mld. kubických stop při očekávání 18 mld.
- Pražská burza nepatrně ztratila
- USA: Prodeje existujících domů v červenci meziměsíčně rostly o 2 % na 4,01 mil. při očekávání -0,3 %
- USA: Index předstihových ukazatelů v červenci klesl o 0,1 % v souladu s očekáváním
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -14,7 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v srpnu podle předběžných dat na 53,3 b. při očekávání 49,7 b.
- Americké indexy v úvodu obchodování mírně oslabují