Deere dokázal uhlídat náklady a reportoval zisk nad odhady
Deere & Company, koncern zaměřený především na výrobu zemědělské techniky značky John Deere, dnes reportoval hospodářské výsledky za fiskální 2Q 2015.
Čistý zisk dosáhl hodnoty 2,03 USD na akcii (před rokem 2,65 USD na akcii). Tržby dosáhly 7,4 mld. USD (před rokem 9,25 mld. USD). Analytici oslovení agenturou Bloomberg v průměru očekávali zisk 1,56 USD na akcii při celkových tržbách 7,52 mld. USD.
Za nižšími tržbami stojí především horší prodeje klíčové divize zemědělských strojů, za které společnost utržila o ¼ méně, než před rokem. Provozní zisk této divize meziročně klesl téměř o polovinu na 639 mil. USD z loňských 1,23 mld. USD.
Naopak prodeje lesnických a stavebních strojů vzrostly meziročně o 2 %, tato divize však pro společnost není až tolik významná. Provozní zisk divize vzrostl meziročně ze 132 mil. USD na 189 mil. USD.
V letošním roce Deere očekává 24% pokles tržeb z prodejů zemědělských strojů, včetně 5% negativního vlivu silného dolaru. Naopak tržby z prodejů strojů pro stavební průmysl a lesnictví by měly nadále pozvolna růst.
Titul (DE) v pre-marketu reaguje na zveřejněné výsledky růstem na 92,3 USD (+3,1 %). Tržní kapitalizace společnosti přesahuje 30 mld. USD.
Zdroj: Bloomberg, Deere
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Philip Morris ČR spustil výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
- Vydavatel videoher Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 4Q nad odhady, výhled táhne GTA VI
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,38 %), měď (+1,25 %), kukuřice (+0,59 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,92
- Německo: IFO index očekávání v květnu vzrostl na 83,8 b. při očekávání 83,5 b
- Frankfurtská burza na začátku obchodování roste
- Pražská burza se obchoduje v červených číslech
- Asijské akcie pokračují v růstu, když je táhne AI optimismus a pokrok v jednáních USA a Íránu
- Akciový výhled
- Německo: HDP v 1Q podle konečných dat bez sezónního očištění meziročně vzrostl o 0,5 % dle očekávání




