Informatica oznámila vstup strategických investorů, plánuje stažení z burzy
Softwarový vývojář Informatica dnes oznámil, že bude převzat private equity firmou Permira Advisers LLC a Kanadským penzijním fondem (Canada Pension Plan Investment Board, CPPIB) za 5,3 mld. USD. Převzetí proběhne při ceně 48,75 USD za akcii, což odpovídá přibližně 6% prémii oproti včerejší zavírací ceně 45,83 USD. Společnost bude následně stažena z burzy Nasdaq, kde se její akcie v současné době obchodují.
Akcie společnosti Informatica v poslední době poměrně výrazně rostly. Od začátku roku se již několikrát objevily zprávy o možném vstupu strategického investora do společnosti. Již v lednu přinesl The Wall Street Journal informaci, že společnost je v kontaktu s investičními bankami a uzavřela několik dohod s potenciálními investory.
Společnost Informatica pomáhá firmám při organizaci a následné analýze dat. V současné době těží z velkého zájmu o rozvoj v oblasti tzv. „big data“. Tržní kapitalizace společnosti je 5,2 mld. USD.
Akcie společnosti Informatica (INFA) reagují na zprávu o převzetí růstem. Na začátku obchodního dne se obchodují za 47,8 USD (+4,3 %).
Zdroj: The Wall Street Journal
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské akcie během zkrácené předvánoční seance posílily
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl
- Futures na americké akcie nepatrně oslabují
- S&P 500 připsal 0,43%
- Wall Street v zeleném, spotřeba domácností táhne růst HDP ve třetím kvartále
- Frankfurtská burza uzavírá poslední seanci tohoto týdne v zeleném
- Pražská burza před sváteční pauzou připisovala




