DAX ztrácí, na trhu panují obavy z růstu sazeb.
DAX ztrácí, na trhu panují obavy z růstu sazeb.
Německá burza oslabuje přes 0,5%, což je nejvíce za poslední dva týdny, tažena dolů akciemi RWE AG, Deutsche Boerse AG a Continental AG. DAX se tak již po několikáté “zasekl” u hranice 5900 bodů, přes kterou se neumí trvale dostat. Impuls pro dnešní korekci dal včerejší projev šéfa Fedu, který vidí růst ekonomiky optimisticky a vzbudil tak obavy o další růst sazeb. Allianz (ALV) dostává zvýšené doporučení od Merrill Lynch na „buy“ z „neutral“ s cílovou cenou 155 EUR. Metro (MEO) plánuje ztrojnásobit počet svých obchodů v Rusku, když otevře 50 až 60 nových prodejen.
Nejnovější:
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu
- Akciový výhled
- Asijské akcie opět klesají, za týden ztrácí 5 %
- Evropské futures kontrakty v červených číslech




