Asijské trhy obchodovaly smíšeně, nedařilo se hongkongské burze kvůli pomaleji rostoucímu průmyslu
Hongkongská burza uzavřela na minimu od prosince loňského roku kvůli pomalejšímu než očekávanému tempu růstu průmyslové produkce v lednu a únoru. Jedná se o nejpomalejší start roku za šest let.
Čínská průmyslová produkce za první dva měsíce vzrostla „jen“ o 6,8 % při očekávání růstu o 7,7 %. Maloobchodní tržby za leden a únor meziročně vzrostly o 10,7 % při očekávání 11,6 %, za očekávání zaostaly také investice do fixního kapitálu (za první dva měsíce meziročně +13,9 % při očekávání 15,0 %).
Japonské objednávky strojů v lednu meziročně vzrostly o 1,9 % při očekávání 1% poklesu. Index cen výrobců PPI vzrostl o 0,5 % při očekávání 0,4 %.
Průzkum důvěry australských spotřebitelů agentury Westpac meziměsíčně klesl o 1,2 %. Půjčky domácnostem zaznamenaly meziměsíční 3,5% pokles, při očekávání poklesu o 2 %.
Japonský Nikkei 225 +0,31 % na 18723,52 b.
Hongkongský Hang Seng -0,75 % na 23717,97 b.
Čínský Shanghai Composite +0,16 % na 3291,4799 b.
Jihokorejský Kospi -0,2 % na 1980,83 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,53 % na 5793,196 b.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírají smíšeně
- Americké trhy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý pokračovala v růstu
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank
- Pražská burza zakončila v zeleném
- Colt CZ údajně vyhrál tendr na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě (+komentář analytika)
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (-0,77 %), pšenice (-0,68 %) a měď (+0,5 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,65
- USA: Optimismus malých firem dle NFIB dosáhl v červnu dle očekávání 98,6 b.