Podle EIA by v některých břidlicových formacích v dubnu mělo dojít k poklesu produkce ropy
Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil výhled produkce ropy na měsíc duben. V tabulce vidíme odhady produktivity a produkce za měsíce březen a duben roku 2015. V levé části jsou jednotlivé regiony a produkce ropy na ropný vrt. V pravé části vidíme denní produkci ropy, přičemž nejvýznamnější z hlediska produkce jsou Bakken, Eagle Ford a Permian. Produkce ropy by se v 7 formacích měla zvýšit na 5,614 mil. barelů denně, nicméně zahrnuta je i ropa, která nepochází z břidlic.
EIA odhaduje, že by se ve formacích Bakken a Eagle Ford mohla snížit produkce, zatímco ve formaci Permian by mělo dojít k nárůstu.

Celková produkce ropy USA v minulém týdnu činila přes 9,3 mil. barelů. Následující grafy ukazují vývoj produkce ropy ve třech formacích, kde je dominantní právě ropa z břidlic. 7 formací (Region), které byly popsány v předchozí tabulce, pokrývají 95 % růstu produkce ropy v USA v období 2011-2013.



Zájemci o tuto problematiku mohou nalézt další užitečné informace i o těžbě plynu v tomto odkazu.
Zdroj: Energy Information Agency
Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




