Německá burza i přes slabší makrodata na novém vrcholu díky ECB
DAX si připsal rovné procento na 11504,01 b.
Objednávky německých podniků v lednu meziměsíčně klesly o 3, 9 % při očekávaném poklesu o 1 %, německá burza však přesto uzavřela na novém historickém maximu díky zveřejnění datumu dlouho očekávanému spuštění kvantitativního uvolňování v eurozóně, které do finančního sektoru napumpuje nové finanční zdroje.
Nejvýrazněji rostl po výsledcích Adidas (ADS; +3,43 %), potěšily také výsledky Continentalu (CON), který však se ziskem 1,62 % zaostal za dnešními přírůstky společností Infineon Technologies (IFX; +2,43 %), ThyssenKrupp (TKA; +2,32 %), RWE (RWE; +1,96 %) a dalších.
Z růstového sentimentu nedokázaly vytěžit pouze tři tituly. Henkel (HEN3; -0,85 %) po středečních výsledcích nadále ztrácel, nedařilo se ani Lufthanse (LHA; -0,54 %) a pojišťovně Allianz (ALV; -0,20 %).
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Zámoří uzavírá poklesem
- Americké indexy klesají
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v záporu
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 14. srpnu vzrostly na 16 mld. kubických stop
- USA: Index předstihových ukazatelů v červenci vzrostl o 0,2 % při očekávání 0,1 %
- Pražská burza pokračovala v poklesu
- Wall Street otevírá čtvrtek v červeném
- Federal ze skupiny CSG získal kontrakt na dodávky munice pro policii pěti severských zemí
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 15. srpnu na 206 tis. při očekávání 210 tis.
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu v srpnu vzrostl na 47,4 b. při očekávání 24,8 b.




