Německá burza navýšila zisky, společnosti Bayer, Allianz a Deutsche Telekom představily výsledky
Index DAX uzavřel se ziskem 1,04 % na 11327,19 b.
Německá burza překonala ranní slabost a rostla sedmou seanci v řadě. Nejvýrazněji se dařilo společnosti Bayer (BAYN; +3,69 %), která dnes oznámila výsledky za 4Q, a společnosti Fresenius Medical Care (FME; +3,63 %), která je oznámila včera. Důvěru vyjadřují investoři společnosti BASF (BAS; +2,23 %), která své výsledky oznámí zítra. Deutsche Bank očekává tržby v rozmezí 16,7 až 19,1 mld. EUR a očištěné čistý zisk 0,69 až 1,50 EUR na akcii.
Nedařilo se energetickým společnostem RWE (RWE; -1,44 %) a E.ON (EOAN; -0,70 %). Pojišťovna Allianz (ALV) ráno ztrácela až 4 %, během dnes však posilovala a zvládla uzavřít se ztrátou 0,60 %. Vyplatí dividendu 6,85 EUR s ex date 7. 5. oproti očekávané dividendě 7 EUR. Za odhady 1,41 mld. EUR zaostal také čistý zisk Allianz, který dosáhl 1,22 mld. EUR.
Po výsledcích ztrácela také společnost Deutsche Telekom (DTE) v závěru se však přehoupla přes nulu a připsala si 0,37 %. Tržby dosáhly 17 mld. EUR (očekávání 16,5 mld. EUR), očištěná EBITDA 4,44 mld. EUR (očekávání 4,46 mld. EUR). Telekomunikační společnost vyplatí dividendu 0,5 EUR s ex date 22. 5.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza na začátku týdne vzrostla, index DAX přidal 0,89 %
- Frankfurtská burza otevírá v mírně zeleném, reportoval Rheinmetall, Telekom a další
- Německá burza otevírá týden v zeleném
- Pondělní obchodování uzavřel DAX v záporu, společnosti Allianz bylo sníženo analytické doporučení
- Frankfurtská burza v úvodu bez výrazných změn
Nejnovější:
- Akciový výhled
- Evropské futures se obchodují v zeleném
- Německo: Inflace v říjnu dle konečných dat dosáhla 2,3 %
- Očekávané události: CPI (Německo), index žádostí o hypotéky MBA (USA)
- USA : Všechny sektory, až na technologie, v zeleném.
- V USA zatím smíšené obchodování. Technologie v červeném.
- ČEZ: konferenční hovor s managementem
- Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem
- Pražská burza navyšovala maxima, banky v popředí
- Americké indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně




