Intuit dokázal výsledky příjemně překvapit
Společnost Intuit, přední výrobce softwaru pro účetnictví a finanční management, reportovala po včerejším uzavření trhů výsledky za 2Q fiskálního roku 2015.
Za uplynulé čtvrtletí společnost zaznamenala ztrátu 0,06 USD na akcii (před rokem zisk 0,02 USD na akcii). Tržby společnosti meziročně vzrostly z 782 mil. USD na 808 mil. USD. Analytici oslovení agenturou Bloomberg v průměru očekávali ztrátu ve výši 0,13 USD na akcii a tržby 787 mil. USD. V obou směrech tedy společnost dokázala příjemně překvapit.
K uspokojivým výsledkům přispěl především významný nárůst počtu nových uživatelů ze segmentu malých podniků. Počet registrací služby Turbo Tax Online vzrostl o 19 %. Produkt QuickBooks Online zaznamenal dokonce 50% nárůst počtu nových uživatelů. Gil Luria (Wedbush Securities) vyzdvihuje především fakt, že k dosažení těchto čísel společnost nemusela obětovat cenu, ani zvyšovat výdaje na marketing.
Ve třetím kvartálu, který je pro společnost historicky nejúspěšnější se očekávají tržby v rozmezí 2,08 a 2,15 mld. USD a zisk od 2,7 do 2,7 USD na akcii. Ve 3Q 2014 dosáhl Intuit tržeb 2,39 mld. USD a zisku 3,53 USD na akcii.
Akcie společnosti (INTU) reagují na pozitivní výsledky hospodaření růstem. Cena se v poobchodní fázi pohybuje kolem úrovně 94,2 USD (+3,4 %). Tržní kapitalizace společnosti je 26 mld. USD.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké akcie v úvodu páteční seance rostou
- Intuit oznámil výsledky za 1Q nad odhady a potvrdil celoroční výhled
- Americké akcie ztrácí, výsledky oznámily Intuit, Deckers Outdoor, Ross Stores a další
- Intuit za 3Q reportoval nad očekávání a navýšil roční výhled všech klíčových metrik
- Wall Street otevírá v zeleném, výsledky zveřejnil Intuit, či Lowe´s
Nejnovější:
- V závěru seance se tržní nálada zlepšila, S&P 500 připsal 0,19%
- S&P 500 klesá
- Frankfurtská burza uzavírá obchodování v zeleném
- USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
- Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
- Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,24 %), zemní plyn (-1,38 %) a zlato (+1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,62
- Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,15




