V závěru týdne pražská burza mírně zpevňuje
V závěru týdne pražská burza mírně zpevňuje
Pražská burza si v poslední obchodní den tohoto týdne připisuje mírný zisk a index PX-D posiluje o 0,25% na 4044 bodů. Růst zařizují především „outsideři“ CME a Orco. CME zpevňuje o 3,6% na 1433Kč (v USA 1446Kč), Orco posiluje o 3,8% po vydání nového investičního doporučení od CAIB na úrovni „nakupovat“ s cílovou cenou EUR96,50. Pozitivně na očekávanou dividendu reagují akcie Českého Telecomu a posouvají se nad Kč540Kč. Kolem 840Kč kolísá ČEZ. Ostatní tituly mírně ztrácejí. Z maxim se sesouvá Erste Bank a obchoduje se na 1465Kč (-0,3%), Komerční banka ztrácí 0,2% na 3480Kč. Unipetrol zatím hájí 280Kč a výraznější pokles pod tuto úroveň není krátkodobě pravděpodobný. Největší ztrátu prozatím zaznamenávají akcie PhilipMorris, které ztrácejí 1% a obchodují se na ceně 18200Kč. Aktivita je dnes poměrně nízká a s objemem 350mil. Kč je Telecom nejobchodovanějším titulem. Výraznější změnu nelze v druhé části obchodní seance očekávat a tituly zavřou poblíž současných úrovní.
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




