Polská burza uzavřela s mírným ziskem
Index WIG 20 si připsal 0,47 % na 2321,83 b.
Určitý impuls na polskou burzu vlila ING svým výhledem pro rok 2015, za který očekává růst indexu širšího indexu WIG 30 na 2723 b. Bank Zachodni, která svůj výhled zveřejnila před dvěma týdny, index WIG 30 vidí na konci roku 2015 v rozmezí 2711 až 2797 b.
Alior Bank (ALR) si připsala 3,79 %, zemědělská společnost Kernel (KER), které ING zvýšila doporučení, uzavřela se ziskem 3,44 %. Synthos (SNS) si připsal 2 %.
Snížené doporučení od ING naopak poslalo těžařskou společnost JSW (JSW; -2,87 %) na nová minima. Nedařilo se ani Bank Zachodni (BZW; -1,40 %), kterou ING doporučuje v portfoliu vyměnit za mBank (MBK; +1,82 %).
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty se obchodují v mírném záporu
- ČR: Schodek státního rozpočtu dosáhl v květnu 170,2 mld. Kč
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Firemní výsledky pro tento týden: Kofola, Broadcom, Palo Alto Networks, CrowdStrike Holdings,..
- NVIDIA představila nový čip pro PC na architektuře ARM ve spolupráci se společností MediaTek
- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v dubnu na 6,3 % při očekávání 6,2 %
- Berkshire Hathaway kupuje stavitele domů Taylor Morrison v transakci v celkové hodnotě 8,5 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Ropa (+3,94 %), zemní plyn (+2,58 %), zlato (-1,52 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v dubnu meziročně vzrostla o 2,7 % při očekávání 3,1 %




