Adobe oznámilo výsledky za 4Q nad očekávání a akvizici mediální banky Fotolia za 800 mil. USD
Vývojář grafického softwaru Adobe oznámil výsledky za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2014. Společnost překonala očekávání na úrovni tržeb, zisku i počtu nových předplatitelů.
Tržby Adobe za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2014 vzrostly na 1,073 mld. USD z 1,042 mld. USD za 4Q loňského fiskálního roku.
Zředěný zisk na akcii, očištěný o některé položky, meziročně vzrostl na 0,36 USD z 0,32 USD.
Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali tržby ve výši 1,062 mld. USD a očištěný zisk na akcii ve výši 0,296 USD.
66 % tržeb Adobe za 4Q činily opakující se příjmy (ve 4Q fiskálního roku 2013 jen 44 %) . Podle Marka Garretta, finančního ředitele společnosti, dokončilo Adobe finanční aspekty transformace obchodního modelu. Adobe bylo jedna z prvních velkých společností, které se rozhodly posunout svůj obchodní model od jednorázového prodeje licencí sofwaru k předplatnému.
Počet předplatitelů balíku Creative Cloud, který zahrnuje populární Photoshop, Illustrator, InDesign a další produkty, za uplynulé období vzrostl o 644 tis. na více než 3,45 mil. předplatitelů.
Společnost oznámila akvizici mediální banky Fotolia za přibližně 800 mil. USD. Fotolia nabízí přes 34 mil.obrázků, videí a grafik. Služba bude integrována do balíku Creative Cloud.
Společnost v uplynulém čtvrtletí provedla zpětný výkup akcií v hodnotě 127 mil. USD.
V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2015 společnost očekává tržby v rozmezí 1,05 mld. USD až 1,10 mld. USD a očištěný zisk na akcii v rozmezí 0,34 až 0,40 USD.
Titul (ADBE) posiluje o 8,49 % na 75,64 USD, od začátku roku si připsal 26,29 %.
Zdroj: Adobe, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké akcie oslabují v reakci na izraelský útok na íránská jaderná zařízení
- Společnost Adobe ve 2Q překonala očekávání a zvýšila celoroční výhled některých klíčových metrik
- Adobe oznámilo výsledky za 1Q, společnost dle očekávání potvrdila snížený výhled ze 4Q
- Americké indexy otevírají seanci v červeném, WBD oznámila novou korporátní strukturu
- Adobe reportuje výsledky za 4Q, výhled na fiskální rok 2025 je pod očekáváním
Nejnovější:
- Makroekonomický výhled na tento týden: FOMC Minutes, vypršení odkladu zavedení cel
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (-3,03 %), zemní plyn (-2,82 %), pšenice (-2,2 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,62
- Eurozóna: Maloobchodní tržby v květnu meziročně vzrostly o 1,8 % při očekávání růstu o 1,4 %
- Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v červenci na 4,5 b. při očekávání 1,0 b.
- Vývoj cen komodit: Pšenice (-3,55 %), zemní plyn (-3,49 %), měď (-2,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,95
- Německá burza otevírá týden v zeleném
- Pražská burza na začátku týdne nepatrně oslabuje, Fio banka zveřejnila novou analýzu na akcie ČEZ
- ČR: Obchodní bilance v národním pojetí dosáhla v květnu přebytku 13,3 mld. Kč