Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Fitch: Akvizice Slovenských elektráren může mít negativní vliv na úvěrový rating ČEZu

Fitch: Akvizice Slovenských elektráren může mít negativní vliv na úvěrový rating ČEZu

21.11.2014 16:45, BAACEZ

Ratingová agentura Fitch považuje potenciální akvizici společnosti Slovenské elektrárne za negativní faktor pro úvěrový rating společnosti ČEZ kvůli nižšímu ratingu slovenské společnosti a zvýšení zadluženosti ČEZu v případě, že by transakce byla financovaná dluhem.

Podle agentury mají Slovenské elektrárne větší podnikatelské riziko, negativní free cash flow a zvyšující se zadlužení, dané investicí do dostavby dvou jaderných bloků v jaderné elektrárně Mochovce.

Pokud by byla potenciální akvizice Slovenských elektráren plně financovaná dluhem, společnost ČEZ by nesplňovala podmínky pro hodnocení „A-/Stable„.

Agentura Fitch své poslední hodnocení společnosti Slovenské elektrárne stupněm „BBB-/Negative Outlook“ stáhla v červenci letošního roku.

Zdroj: Reuters


Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4235024,84750
USD20,1087621,33125
GBP27,3331628,99484
CHF24,9860026,50500
PLN5,405685,73432

Kompletní informace zde