Lufthansa s nižší cílovou cenou 15,1 EUR od Citigroup po snížení výhledu zisku
Citigroup snížila německé aerolince Lufthansa cílovou cenu na 15,1 EUR z 18,5 EUR, doporučení koupit trvá. Lufthansa minulý týden snížila výhled svého zisku.
Německá aerolinka minulý čtvrtek oznámila snížení výhledu zisku, podruhé v posledních 6 měsících. Lufthansa čelí zvyšující se konkurenci evropských nízkonákladových leteckých dopravců, nově se do Evropy derou i dopravci z Blízkého východu v čele se společností Emirates.
Společnosti se nadále nedaří dohodnout s odbory ohledně důchodového plánu, stávky zaměstnanců se negativně projevují na provozním zisku.
Se stávkami se potýká také Air France-KLM, největší evropský letecký dopravce, zatímco většina amerických aerolinek svými výsledky překonala očekávání analytiků.
Titul (LHA) dnes ztrácí 0,81 %, od začátku roku ztrácí 24,32 %.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street končí mírně v záporu
- Americké indexy ztrácejí
- Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
- CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
- Pražská burza rostla
- USA: Podnikové zásoby v září vzrostly o 0,2 %
- Zámoří v úvodu obchodování mírně klesá
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v prosinci dle předběžných dat 51,8 b. při očekávání 52 b.
- Kraft Heinz mění generálního ředitele, od 1. ledna nastoupí bývalý CEO společnosti Kellanova
- PayPal požádal o bankovní licenci v USA (+pohled analytiků)




