Beneš pro Reuters: ČEZ možná zvýší dividendový poměr, potvrdil výhled pro rok 2014
Daniel Beneš, generální ředitel energetické skupiny ČEZ, se v rozhovoru pro agenturu Reuters vyjádřil k dividendové politice ČEZu, případných akvizicích a zájmu o podíl ve společnosti Slovenské elektrárne.
Dividendová politika se v letošním roce nezmění, k případně změně by mohlo dojít před valnou hromadou v květnu roku 2015. Dividendový poměr se však může zvýšit na 50 až 60 % očištěného čistého zisku.
ČEZ by se o 66% podíl italského Enelu ve společnosti Slovenské elektrárne zajímal pouze po ujasnění rizik ohledně jaderné elektrárny Mochovce. Zájem o Slovenské elektrárne bez vyjasnění rizik uvedl Beneš jako „velmi nepravděpodobný“. Pokud by o podíl Enelu měla zájem slovenská vláda, která již vlastní zbývajících 34 %, ČEZ by se o něj neucházel.
Generální ředitel Beneš se také vyjádřil k případným akvizicím. ČEZ neuvažuje o velkých akvizicích, ale spíše menších v oblasti Střední a Východní Evropy.
ČEZ nadále rozvíjí plány na rozšíření českých jaderných elektráren. Beneš považuje jadernou energii za nejrentabilnější zdroj po roce 2030.
100 mil. EUR, které ČEZ získal v rámci vyrovnání s Albánií společnost zahrne do svých výsledků ve čtvrtém čtvrtletí.
Šéf energetické společnosti také potvrdil výhled ČEZu pro letošní rok. Očištěný čistý zisk by měl dosáhnout 29 mld. Kč.
Zdroj: Reuters
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- ČEZ: Trigon Dom Maklerski mírně navýšil cílovou cenu na 966,5 Kč a ponechal doporučení na „sell“
- ČEZ bude nadále odebírat plyn z Alžírska
- Pražská burza zahajuje týden růstem, ČEZ po volbách posiluje
- ČEZ ESCO kupuje lokálního distributora elektřiny ELPRO-DELICIA
- Pražská burza zahajuje obchodovaní poklesem o téměř 0,5 %
Nejnovější:
- Amerika uzavírá růstem
- Americké indexy připisují zisky
- Frankfurtská burza uzavírá páteční obchodování v zeleném
- Ford reportoval výsledky za 3Q, dle analytiků předčil očekávání
- USA: Index nákupních manažerů PMI, Index spotřebitelské důvěry University of Michigan
- Wall Street otevírá v zeleném
- Pražská burza zakončila týden v růstovém módu
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v plusu
- USA: Index spotřebitelských cen vzrostl v září meziročně o 3,0 % při očekávání 3,1 %
- Změna letního času na zimní




