Wall Street aktuálně stagnuje
Americké indexy dnes zatím zažívají mírně volatilní seanci. V úvodu nejprve ztrácely kolem dvou desetin procenta, poté otočily do mírně kladných čísel, aby aktuálně víceméně stagnovaly. S&P 500 se tak pohybuje na úrovni 1976,05 (-0,09 %), DJIA na hladině 17082,04 (+0,06 %) a technologický Nasdaq na úrovni 4504,16 (-0,03 %).
Dnešní hlavní makroekonomické číslo v podobě indexu spotřebitelské důvěry dle institutu Conference Board nepotěšilo a skončilo pod očekáváním trhu. V rámci jednotlivých sektorů se aktuálně nejvíce daří odvětví utilit (kam se řadí např. elektrárenské společnosti), jenž posiluje o 0,3 % a telekomunikačnímu sektoru (+0,5 %). Na opačném pólu se pohybují sektory základních materiálů (-1%) a energií (-1,2 %). Firmám z energetického sektoru dnes neprospívá více než tříprocentní pokles cen ropy.
Dnes se daří akciím internetové aukční síně EBay, které rostou o 7,9 % na 56,80 USD. Investoři pozitivně vnímají informaci, že EBay vyčlení svojí platební divizi PayPal do samostatné společnosti. Výrazného růstu dosahují akcie společnosti Move, konkrétně +37,5 % na 21 USD. Tohoto provozovatele webových stránek pro realitní sektor kupuje firma News Corp. za 21 dolarů na akcii. To je o 37 % výše oproti hodnotě, na které akcie Move uzavíraly včera. Ze zajímavých poklesů zmiňme např. akcie automobilky Ford, které klesají o 1,5 % na 14,90 USD poté, co společnost sdělila, že nenaplní svůj letošní výhled zisku, a to kvůli očekávaným slabším prodejům v Rusku, deflaci v Jižní Americe a vyšším nákladům v Severní Americe.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




