Accenture překonala odhady, zklamala ovšem výhledem
Accenture PLC, irská společnost zabývající se poradenstvím a outsourcingem, dnes ohlásila své výsledky za 4Q fiskálního roku 2014. Reportovaná čísla překonala odhady analytiků, ovšem výhled do budoucna přinesl zklamání. Akcie v pre-marketu oslabují o 3 %.
Tržby Accenture vzrostly na 7,78 mld. USD (+10 %) a překonaly tak očekávání nejen analytiků, ale i samotné společnosti. Dařilo se divizi outsourcingu, která utržila 3,8 mld. USD a meziročně dosáhla růstu o 15 %. Čistý zisk v posledním kvartálu dosáhl 701 mil. USD (+4,5 %) neboli 1,08 USD na jednu akcii.
Pro nadcházející kvartál společnost očekává tržby na úrovni 7,55-7,8 mld. USD. Pro celý příští rok pak čeká růst tržeb o 4-7% a zisk na akcii 4,74-4,88 USD.
Akcie (ACN) v předobchodní fázi oslabují o 2,9 % k ceně 77,3 USD.
Zdroj: Wall Street Journal
Martin Bernat
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci korekcí o -1,16%.
- Frankfurt uzavírá středu v záporu
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Pražskou burzu táhly akcie VIG se ziskem 8,71 %
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. prosinci klesly o 1274 tis. barelů
- Americké akciové indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně
- General Mills reportovala výsledky a potvrdila celoroční výhled
- Evropské futures kontrakty se obchodují v zeleném
- Komerční banka oznámila jmenování nezávislého člena Dozorčí rady
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,35




