Pall Corp vzrostly tržby o 11,6 %, zisk o 23 %
Americká společnost vyrábějící filtry, čistící vybavení a dodávající vybavení pro elektrotechnický průmysl dnes oznámila své výsledky za čtvrtý kvartál fiskálního roku 2014.
Tržby očištěné o měnové vlivy ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly o 11,6 % na 800 mil. USD z 717 mil. USD za stejné období fiskálního roku 2013.
Čistý zisk na akcii očištěný o náklady na restrukturalizaci vzrostl o 23 % na 1,11 USD z 0,9 USD za stejné období loňského fiskálního roku.
Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali tržby ve výši 769 mil. USD a zisk na akcii ve výši 1,058 USD.
Společnosti ve čtvrtém kvartálu vzrostly tržby spotřebního materiálu u obou divizí (u divize živých věd o 17 %, u industriální divize o 14 %), tržby ze systémů poklesly (o 4 % v divizi živých věd, o 22 % v industriální divizi).
Ze 14 analytiků oslovených společností Bloomberg jich 5 doporučuje akcie Pall Corp ke koupi a 9 držet. Průměrná cílová cena je 90,13 USD za akcii.
Titul (PLL) včera uzavřel na 80,72 USD.
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,02 %), ropa (-0,73 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,96
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
- Pražská burza na konci týdne mírně roste, Kofola získala 100% podíl ve společnosti ASO VENDING
- Kofola získala 100% podíl ve společnosti ASO VENDING, provozovateli nápojových a jídelních automatů
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování mírně posiluje
- Applied Materials dosáhla ve 3Q rekordních výsledků, avšak výhled na 4Q zůstal pod odhady analytiků
- Akciový výhled
- Asijské trhy na konci týdne rostou o více než 0,5 % v čele s japonskými akciemi
- Evropské futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech