Německá burza potřetí v týdnu oslabila
Německý index DAX oslabil o jedno procento. Z třicetičlenného indexu si ve čtvrtek dokázaly připsat zisk jen tři společnosti v čele s výrobcem polovodičů Infineon (IFX +1,2 %). Největší propad zaznamenaly akcie výrobce sportovního oblečení Adidas (ADS -4,6 %). Nohu z plynu sundaly akcionáři německých automobilek BMW (-2,2 %), Daimler (DAI -1,7 %) a Volkswagen ( VOW -1,2 %). Po reportovaných výsledcích za 2Q byly v hledáčku investorů tituly Munich Re (MUV2 -2 %), Beiersdorf (BEI -1,6 %), Deutsche Telekom (DTE -1,3 %) a Commerzbank (CBK +0,4 %). V pátek se na ohlašování výsledků chystá pojišťovna Allianz (ALV).
Martin Bernat, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




