Yahoo oznámilo negativní výsledky za 2Q, v předobchodní fázi ztrácí
Americká společnost Yahoo po uzavření trhů oznámila výsledky za 2Q.
Zisk za 2Q byl 269,7 mil. USD (0,26 USD na akci) oproti očekávaným 318 mil. USD (0,31 USD na akcii). Loňský zisk za 2Q byl 331,150 mil. USD (0,3 USD na akci).
Tržby za 2Q dosáhly 1,084 mld. USD, analytici očekávali 1,085 mld. USD. V loňském 2Q společnost měla tržby ve výši 1,135 mld. USD.
Ken Goldman, finanční ředitel Yahoo, včera oznámil, že místo plánovaných 208 mil. akcií čínské internetové společnosti Alibaba (ve které Yahoo drží přibližně 23% podíl) v očekávaném vstupu na burzu prodá pouze 140 mil. Yahoo plánuje vyplatit akcionářům přes polovinu zdaněného zisku ze vstupu Alibaby na burzu.
V hlavní oblasti podnikání, online reklamě, se ovšem Yahoo stále nedaří. Tržby z reklam poklesly o 7 % oproti loňskému roku, průměrná cena za reklamu klesla o 24 %. Marissa Mayer, ředitelka společnosti, neúspěch připisuje zpožděným změnám v produktech a menším útratám prémiových inzerentů.
Titul (YHOO) v předobchodní fázi ztrácí 2 %.
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street kosmeticky rostla
- Americké trhy oscilují
- Frankfurtská burza zakončila v zelených číslech, Bayer oficiálně oznámil dohodu ohledně Roundupu
- Bayer údajně chystá vyrovnání v kauze Roundup za 10,5 mld. USD
- Pražská burza mírně navýšila včerejší zisky
- USA: Index realitního trhu NAHB v únoru na 36 b. při očekávání 38 b.
- Wall Street v úvodu úterního obchodování oslabuje
- USA: Newyorský výrobní index v únoru na 7,1 b. při očekávání 6,2 b.
- Medtronic ve 3Q mírně překonal očekávání, potvrzený výhled je však podle analytiků zklamáním
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporném teritoriu




