Reiffeisen Bank reportovala výsledky za 1Q a překonala očekávání
Raiffeisen Bank International, která má své zastoupení i v České republice dnes oznámila své hospodářské výsledky na první čtvrtletí letošního roku.
Rakouské bance Raiffeisen Bank International se podařilo svými čtvrtletními výsledky překonal očekávání analytiků, když její čistý zisk vzrostl o 2,5 % na 161 mil. EUR při očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg ve výši 128 mil. EUR. Čisté úrokové výnosy, které plynou bance především z oblasti východní evropy, vzrostly na 979 mil. EUR proti odhadům analytiků ve výši 913 mil.
Banka také oznámila, že se jí v blízké době podaří splatit veškeré závazky, které jí plynou z poskytnuté pomoci ve výši 2,5 mld. EUR během finanční krize z roku 2009.
Akcie Raiffeisen Bank aktuálně posilují o 5,13 % na 23,27 EUR.
Matěj Pára
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




