ThyssenKrupp oznámil čtvrtletní zisk téměř po dvou letech, akcie rostou téměř o 5 %
Největší německý výrobce oceli se díky prodeji aktiv a snížení nákladů dostal po dvou letech znovu do zisku.
Čistý zisk dosáhl na 269 mil. EUR (48 centů na akcii). Ve stejném období předchozího roku oznámila firma ztrátu 129 mil. EUR (25 centů na akcii).
CEO společnosti Heinrich Hiesinger vyjádřil spokojenost s efektivitou úsporného programu. Firma nyní očekává, že celoroční zisk bez jednorázových položek se oproti loňsku, kdy bylo dosaženo 586 mil. EUR, téměř zdvojnásobí. Předchozí odhad činil 1 mld. EUR.
ThyssenKrupp rozšiřuje aktivitu v divizi výtahových technologií, průmyslových řešení a komponent, aby se tak vyrovnal s klesající poptávkou po oceli a s rostoucí konkurencí z Číny, která vyvíjí tlak na ceny.
Tržby vzrostly na 10,3 mld. EUR, když analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali 9,88 mld. EUR. Zisk EBIT z pokračující činnosti vzrostl o 60 % na 309 mil. EUR a překonal očekávaných 293,8 mil. EUR.
Akcie (TKA) reagují na výsledky růstem o 4,94 % na 22,32 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Thyssenkrupp uvedl na frankfurtskou burzu svou divizi zaměřenou na výrobu válečných lodí a ponorek
- Thysenkrupp obdržel nezávaznou nabídku na koupi své evropské ocelářské divize
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportovaly společnosti RWE a Thyssenkrupp
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování klesá, ThyssenKrupp posiluje po výsledcích za 4Q a FY2024
Nejnovější:




